Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Přednáška a beseda se Stanislavem Motlem v knihovně

3. června 2022

Žáci devátých ročníků měli jedinečnou příležitost setkat se v městské knihovně s panem Stanislavem Motlem, českým novinářem, scénáristou a spisovatelem. Pan Motl žákům představil své dokumenty, které se týkaly vypálení Lidic a vysvětlil souvislosti, které předcházely této hrůzné události. Po zhlédnutí těchto dokumentů měli ještě žáci možnost s autorem diskutovat a s napětím poslouchali různé příběhy, které pan Motl během svého bádání vypátral. Žáci zjistili, jak je tato práce náročná, ale také nesmírně zajímavá a také jsme všichni obdivovali řečnické schopnosti a úžasné pracovní tempo a nadšení pana Motla. Bylo to úžasné, děkujeme za tuto příležitost a těšíme se zase někdy na shledanou.

L. Guňková

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti