Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

První pomoc – 6. ročníky

30. května 2023

Postřehy žáků:

V pátek jsme měli přednášku o první pomoci, ohodnotila bych ji 10 body z 10, protože to bylo poučné i zábavné. Připomněli jsme si čísla policie, hasičů, záchranky. Ukázali jsme si, jak dělat první pomoc, co dělat, když se spálíme nebo nám začne téct krev z nosu.

Bylo to hodně poučné. Jsem ráda, že jsme se naučili něco nového a že jsem se toho zúčastnila. Paní byla moc hodná a sympatická. Bylo to hodně zajímavé, tak snad si to někdy zopakujeme.

Páteční přednáška o první pomoci byla strašně fajn a zároveň velmi důležitá. Nejdříve jsme si povídali o telefonních číslech a o aplikaci Záchranka. Potom jsme si povídali o zapadlém jazyku, co dělat, když se člověk dusí. Mohli jsme si vyzkoušet resuscitaci na figuríně. Hodně jsem se dozvěděla.

Bylo to dobré a zajímavé. Dozvěděla jsem se nové věci, např. co dělat, když teče z nosu krev, když někomu zapadne jazyk, jak dělat srdeční masáž a co je defibrilátor a jak funguje.

Mgr. Marcela Zimeková

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti