Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Recitační soutěž – školní kolo

15. března 2023

Na přelomu února a března se na naší škole konalo školní kolo recitační soutěže. Bylo vidět, že se žáci na svá vystoupení opravdu poctivě připravovali. Porota složená z učitelů rozhodování občas neměla vůbec jednoduché. A jak to celé dopadlo?

V úterý 28. 2. recitovali žáci 1. stupně. Ve svých kategoriích se na 1. místech umístili: Sebastián Peleška s textem Polámal se mraveneček od Josefa Kožíška, Elena Turková s textem Jak šli bratři pro kládu od Jiřího Žáčka a Antonín Hlaváček s textem Tři bratři od Jiřího Šlupky Svěráka.

Pořadí Kategorie 0 kategorie 1 kategorie 2
1. místo (postup do OK) Sebastián Peleška (1. B) Elena Turková (3. A) Antonín Hlaváček (5. A)
2. místo (postup do OK) Jana Rychtarová (1. B) Monika Bartušková (3. A) Justýna Charvátová (5. A)
3. místo Eliška Matlachová (1. B) Veronika Housková (2. A) Beáta Rehbergerová (4. A)

Následující den ve středu 1. 3. předvedli svůj výkon žáci 2. stupně. Ve svých kategoriích se na 1. místech umístily: Sofie Kintzlová s textem Anna ze Zeleného domu od Lucy Maud Montgomeryové a Sofie Veselá s textem Chtěla bych se zeptat od Karin Bílíkové.

Pořadí Kategorie 3 kategorie 4
1. místo (postup do OK) Sofie Kintzlová (7. A) Sofie Veselá (8. A)
2. místo (postup do OK) Anežka Doubravská (7. A) Julie Němcová (8. C)
3. místo Adéla Brčáková (7. B) Štěpán Ludačka (8. B)

Děkujeme všem žákům za odvahu zúčastnit se recitační soutěže.

Gratulujeme ještě jednou žákům, kteří se umístili na prvních třech místech ve své kategorii.

Držíme palce žákům postupujícím do okresního kola, které se uskuteční 24. 3. v DDM Český Krumlov.

Zapsala Mgr. Tereza Šimečková

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti