Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Slovní úlohy s iPadem

4. listopadu 2019

Čtvrťáky čekala v učebnici dvojstrana plná slovních úloh. Rozhodli jsme se, že s iPadem všechno zvládneme lépe a ještě se u toho pobavíme.

Využili jsme úplně poprvé aplikaci Actionbound, se kterou žáci pracovali ve dvojicích. Každý tým plnil různé mise a hned bylo to počítání veselejší a napínavější. Kdo by čekal, že v matematice budeme dělat selfie s příklady anebo že nám bude pomáhat sám Sámo z obrazu na chodbě?

Žáci byli nadšeni také v závěru práce, kdy natáčeli video, ve kterém hodnotili celou vyučovací hodinu, co se jim dařilo a s čím měli naopak problém. A všichni se teď ptají, kdy budeme zase řešit celou hodinu slovní úlohy.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti