Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Sportovní den 2. stupně

29. června 2023

Sportovní den 2. stupně na ZŠ TGM

Fotbalového turnaje se zúčastinily 2 kateregorie: mladší žáci (6. a 7. třída) 4 týmy (4+1) a starší žáci (8. a 9. třída) 4 týmy (2+1, + doplněni o jednoho mladšího). Turnaj se hrál dvoukolově každý s každým na umělé trávě v areálu FK Slavoj ČK.

Konečné pořadí mladších žáků:

1. místo 7. C (Jeziorský, Špát, Doubek, Doležal, Kováč)
2. místo 6. A (Kožišník, bratři Knihové, M. Gábor, Louda)
3. místo 7. A (M. Rehberger, Červeňák, Cifreund, N. Gábor, Benda)
4. místo 7. B (Kučera, Sýkora, Valčuha, Šuga, Maurer)

Konečné pořadí starších žáků:
1. místo 8. C (Š. Rehberger, Veselý, Cibulka + Sýkora)
2. místo 9. A Gondek tým (Gondek, Puška, Koutný + M. Rehberger)
3. místo 9. C Šlapy tým (Šlapáček, Kupka, Petřík + Kožišník)
4. místo 9. A Kutil tým (Kutil, Brůha, Hovorka + Jeziorský)
V rámci sportovního dne se nejvíce žáků zúčastnilo badmintonového klání. Zahrát
badminton si přišlo celkem 64 dětí. Žáci soutěžili ve dvouhře a byli rozděleni do
následujících soutěžních skupin – starší žákyně, mladší žákyně a žáci. V kategorii
starších žákyň zvítězily  Anežka Doubravská a Marie Španillerová. V kategorii
mladších žákyň zvítězila Markéta Váchová a Nikol Zuzáková. A v kategorii žáků
zvítězilo duo Jaromír Pech a Jindřich Berounský. Ještě jednou gratulujeme vítězům!
V rámci sportovního dne se mezi sebou utkaly ve čtyřhře v soft tenisu  šesté a sedmé ročníky v první skupině a 8. a 9. ročníky ve skupině druhé.
Zápasy byly mnohdy velmi vyrovnané a napínavé, nicméně vyhráli opravdu ti nejlepší. Za šesté a sedmé ročníky se na  3. místě umístily  Adéla Mittaschová  a Týna Jeništová ze 7.A, na 2. místě skončily po urputném souboji Natka Novotná se Simčou Šimonovou ze 6.B a všechny zápasy vyhrály a zaslouženě zvítězily v celkovém hodnocení Barča Drtilová a Matina Gallistlová ze 7.C. V druhé kategorii starších žáků se na 3. místě umístilo trio Valča Opekarová a Simča a Janča Lichevy z 8.C. Na krásném 2. místě skončila Kája Paráčková a Markéta Kamerová z 8.B a bez jediné prohry také zaslouženě vyhrála dvojice z 9.A Natka Billá a Milan Kotlár.
Všem žákům děkujeme za účast a sportovní chování a těšíme se na příště.
V rámci sportovního dne se turnaje ve stolním tenise zúčastnilo celkem 25 žáků, z toho 19 chlapců a 6
dívek, které hrály v samostatné kategorii. Chlapci byli rozděleni do dvou skupin.
Vítězi jednotlivých skupin se stali: Vanesa Horčičková z 8. A, Tomáš Nejedlý z 6. B a Patrick Došek
ze 7. B.
Dne 27.6. se děti v rámci sportovního dne zúčastnily mimo jiné florbalového turnaje. Zasportovaly si, zasoutěžily a užily dopoledne plné adreanlinu a veselí. Všechny týmy hrály s plným nasazením a zasloužily si na závěr malou odměnu. Děti si ale samozřejmě odnesly i pěkné zážitky z týmové spolupráce.
Aerobiku a jógy se zúčastnilo 10 dívek. Nejdřív si prošly sestavami aerobiku, zaposilovaly si a protáhly s paní Kohoutovou. I pan ředitel se nechal strhnout ve víru rytmu. Po přestávce zvládly jemnou jógovou rozcvičku a sestavu pozdrav slunci. Pak ještě relaxace a zhodnocení celého dopoledne. Všechny dívky odcházely spokojené.
Na košíkovou se v rámci sportovního dne sešlo celkem 18 nadšenců. S pomocí učitelů jsme utvořili 4 družstva, která se probila turnajem na jehož konci čekala skutečně všechny sladká odměna na doplnění energie. Na závěr jsme v dobré náladě uspořádali zápas dvou dream teamů a zakončili tak povedený basketbalový turnaj.
V rámci sportovního dne navštívili naši žáci KrumloveGym. S trenérem zažili nabité dopoledne. Nejprve začali v tělocvičně protažením a přípravou na kruhový trénink. Během kruhového tréninku si vyzkoušeli několik posilovacích cviků. Po krátké přestávce se přesunuli na střechu gymu, kde proběhl intervalový trénink tzv. Tabata. Žáci si užili cvičení venku s nádherným výhledem do okolních kopců Českého Krumlova. Poté měli možnost vyzkoušet si různé stroje v posilovně. Nelze nezmínit skvělý výkon Filipa Melounka z 8. A, který při deadliftu zvedl neuvěřitelných 110 kg. Děkujeme KrumloveGymu za profesionální přístup a zúčastněným žákům 8. A za maximální nasazení.
Kolektiv učitelů………. 🙂

 

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti