Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Stmelovací pobyt 6. A na Olšině

30. září 2023

Ve druhé polovině září si třída 6. A užila první společný výlet – v pondělí a úterý 25.-26. 9. 2023 se zúčastnila stmelovacího kurzu na šumavské Olšině.

V pondělí v devět ráno jsme se setkali před rekreačním zařízením Olšina. Než však všichni dorazili, maličko jsme promrzli, takže těšení se na pokoje bylo obzvláště silné. Ale chladnější dopoledne nás nikterak neodradilo a brzy jsme vyrazili zase ven, kde jsme si dali pár pohybových aktivit na zahřátí. Před obědem jsme se ještě na krátkou chvíli pustili do tvoření pop artu – inspirovali jsme se komiksovými bublinami a tvořili vlastní jména, kterými si snad už brzy nazdobíme dveře ve třídě.

Po obědě za námi dorazila Květa a Kuba, kteří pro nás připravili několik poznávacích a stmelovacích aktivit k rozvoji spolupráce a vybudování vzájemné důvěry. Pomalejší a utahanější rozjezd nakonec vystřídalo neuvěřitelné zapálení a nadšení žáků, které s každou aktivitou postupně gradovalo – a v závěru večera jsme byli svědky toho, že třída si dokáže poradit i s pořádnou výzvou! Dostat totiž všechny členy třídy přes metr dvacet vysoké lano, kterého se nesmí nikdo dotknout, jinak bude ještě zvýšeno, není vůbec snadné. Ale 6. A ukázala, že spolu dokáže dát dohromady několik různých strategií, spolupracovat, navzájem si pomoci a že má dobře našlápnuto k tomu být si vzájemnou oporou, když je to potřeba.

Večer jsme zakončili dramatickými aktivitami. Šesťáci nás rovněž zaskočili přáním večerní stezky odvahy, což původně nebylo vůbec v plánu, a tak byl večerní program improvizací. Namísto stezky odvahy to byla spíše večerní procházka ke kapličce, která nebyla ani tak strašidelná, jak se zprvu mohlo zdát, protože noc byla jasná a na cestu svítil Měsíc. Bylo to ale příjemné zakončení nabitého dne.

Druhý den jsme si po vydatné snídani udělali procházku po naučné stezce okolo Olšiny. Mlhavé ráno plné rosy, která zdobila pavučiny rozprostřené v celé krajině, nám ukázalo, jak krásný dokáže být podzim. Po 7 kilometrech v nohách jsme si zhodnotili celý kurz a všichni jsme byli mile překvapeni, že jsme si konečně neskákali do řeči a navzájem si opravdu naslouchali.

Po obědě jsme se pak všichni navrátili domů – spokojeni a obohaceni o nové zážitky a skutečně veselé vzpomínky. Byly to totiž dva dny plné zábavy a smíchu, a někteří by určitě rádi zůstali o něco déle.

Těšíme se proto na další společné akce.

Tereza Musilová (třídní 6. A) a Tereza Charvátová

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti