Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

TGM se stala vítězem okresního kola v minifotbale 8. a 9. tříd

3. května 2024

Ve čtvrtek 2. května se konalo na umělé trávě v Českém Krumlově okresní kolo v minifotbale 8. a 9. tříd. Turnaje se zúčastnilo 14 škol rozdělených do tří skupin. Z každé skupiny postupoval vítěz a jeden nejlepší z druhých míst. Tým ZŠ TGM ve skupině jasně vyhrál nad ZŠ Linecká 8:1, poradil si s Malonty 3:1 a Besednicí 7:2. Nestačil na vítěze skupiny ZŠ Fantova Kaplice, s kterým jsme prohráli 0:4 (všechny branky jsme dostali hlavou).

V semifinále jsme si poradili s Horní Planou 2:0, díky dvěma brankám Štěpána Rehbergera. Ve finále nás čekal už známý soupeř ZŠ Fantova Kaplice. Kaplický tým šel do vedení po autovém vhazovaní a následném důrazu před brankou, 0:1. Štěpán Rehberger svým důrazem a střelou levou nohou k tyči vyrovnal, 1:1. Po faulu na Jeziorského se pískala penalta, kterou Štěpán Rehberger proměnil, 2:1. Penalta se pískala i na druhé straně, kterou však Cibulka Vávrovi vykopnul. TGM se tak stala vítězem okresního kola a postoupila do krajského kola, které se koná v pondělí 13. 5. 2024 na umělé trávě v Třeboni. Jedná se o obrovský úspěch naší školy a zároveň i oddílů, ve kterých naši žáci působí.

Výsledky TGM ve skupině:

TGM – Linecká 8:1 (M. Rehberger 4, Š. Rehberger 3, Fišer)

– Malonty 3:1 (M. Rehberger 2, Jeziorský)

– Besednice 7:2 (Jeziorský 3, Š. Rehberger 2, M. Rehberger 2)

– Fantova 0:4

Semifinále:

TGM – Horní Planá 2:0 (Š. Rehberger 2)

Finále:

TGM – Fantova 2:1 (Š. Rehberger 2 (1 z penalty)

Sestava TGM: D. Cibulka, T. Svoboda – Fišer, Vejskrab, P. Kutlák – Š. Rehberger, M. Rehberger, Jeziorský, Sýkora. Trenér Jan Petřík

Mgr. Jan Petřík

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti