Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Výlet 4. A na zříceninu Pořešín

23. června 2022

Ve čtvrtek 16. 6. se žáci 4. A vydali autobusem do Kaplice a z autobusového nádraží poté modrou turistickou stezkou pěšky na zříceninu hradu Pořešín.

Stezka podél řeky Malše nám všem učarovala, dokonce jsme narazili na mini ferratu, kterou zvládli i ti, kteří se nejdříve maličko obávali. 💪

Na zřícenině hradu Pořešín jsme si v hradním muzeu prohlédli model hradu a poté jsme absolvovali komentovanou prohlídku, při které jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Zjistili jsme také, že pánové z Pořešína měli ve znaku střelu a jejich erb jsme si vyzkoušeli namalovat. Barvami na tělo jsme si pak tříbarevným erbem také ozdobili tváře.

Hrad - IMG-20220616-WA0026

Na výlet budeme ještě dlouho vzpomínat a nikdy myslím nezapomeneme na to, jak moc jsme při zpáteční cestě zmokli. I paní učitelka si musela před příchodem do školy vylít vodu z bot a vyždímat ponožky. 😄

Hrad - IMG-20220616-WA0039 Hrad - IMG-20220616-WA0029

Výlet jsme zhodnotili následující den při slohové výchově, kdy si žáci vyzkoušeli napsat zprávu z výletu.

Zapsala Tereza Šimečková (třídní učitelka 4. A)

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti