Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Výstava hub v Jihočeském muzeu – 4.A

4. října 2019

V pátek 4. 10. se 4. A vydala do Jihočeského muzea na tradiční podzimní výstavu hub.

Zopakovali jsme si, z jakých částí se houba skládá, prohlédli jsme si obrovské množství čerstvých hub a také jsme zjistili spoustu zajímavých informací. Například, že ryzce syrovinku si můžeme posolit a sníst rovnou v lese za syrova. A také už víme, že pavučinec plyšový patří mezi jednu z nejzákeřnějších a nejnebezpečnějších hub, protože příznaky otravy jako bolest hlavy a zvracení se objevují až po několika dnech či týdnech. Mezitím už dojde k těžkému poškození ledvin, které končí smrtí či trvalým poškozením ledvin. Takže na pavučince plyšového opravdu velký pozor!

Vyzkoušeli jsme si také poznávání hub a celý program jsme zakončili výtvarnou činností, při které jsme si vyrobili vlastní houbový odznáček z filcového papíru.

A víte, co dělat při požití jedovatých hub? My už ano!

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti