Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Zdravá výživa na zimu v 1. A

30. listopadu 2023

Protože nám udeřily mrazy, udělali jsme si v 1. A malý projekt o tom, co je dobré v zimě jíst, aby to bylo našemu tělu přirozené, měli jsme dostatek vitamínů a jiných důležitých látek a ještě jsme se hezky zahřáli.

Abychom si při tom procvičili jemnou motoriku, tolik potřebnou pro rozvoj správného psaní, a ještě si při tom pochutnali, rozhodli jsme se v rámci projektu společně vyrobit chutné müsli kuličky plné vitamínů, zdravých sacharidů a tuků.

Děti s pomocí svých rodičů sehnaly a přinesly potřebné zdravé suroviny a při hodině Pracovní výchovy jsme se na to společně vrhli. Všichni jsme si práci užili a opravdu jsme si moc pochutnali. Děkujeme rodičům za spolupráci! A tady přidáváme náš recept:

„TGM Müslikuličky 1. A“

2 hrsti ovesných či špaldových vloček

2 vrchovaté lžíce kokosového oleje

2 lžíce datlového či agávového sirupu a nebo medu

hrst sušených meruněk nebo lyofilizovaných jahod – nadrobno pokrájených

půl hrsti nasekaných ořechů

Vše smícháme, pokud je směs příliš suchá, přidáme kokosový olej a trochu medu či sirupu, pokud je směs moc „mokrá“, přisypeme trochu vloček – prostě dokud se nám s hmotou nezačne dobře pracovat. Tvarujeme kuličky, které dáme na 20 minut ztuhnout do lednice. Dobrou chuť 🙂

Anna Vlašánková, třídní učitelka 1. A

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti