Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Lyžařský a snowboardový kurz – 2. termín

26. února 2023

Druhý lyžařský a snowboardový kurz pro sedmé ročníky se opět konal na Kramolíně na Lipně. Podmínky k lyžování a snowboardování byly sice o něco horší, protože teploty vystupovaly vysoko nad nulu a v pátek dopoledne dokonce pršelo, ale ani počasí nás nerozhodilo a všichni jsme si to moc užili.  Tradiční ranní a odpolední rozcvičky na sněhu děti někdy moc nebavily, ale podstoupily je téměř bez řečí.

Dopolední i odpolední výcvik probíhal standardně ve dvou družstvech lyžařů a jednom družstvu snowboardistů a žáci se postupně naučili či zdokonalili v technice jízdy na lyžích nebo snowboardu. Ve středu po dopolední výuce jsme si ještě před odjezdem na penzion prošli Stezku korunami stromů a porozhlédli se po téměř jarně vyhlížejícím okolí. Po obědě a odpoledním klidu jsme došli po cyklostezce kolem Lipna k bazénu, kde si děti odpočinuly a nebo se prošly po okolí a daly si posilující dávku cukru v podobě zmrzliny nebo zákusku.

Ve čtvrtek dopoledne se konaly závody ve slalomu, ve kterém mezi sebou změřily síly děti rovněž  napříč družstvy.

U lyžařů se v kategorii žlutého družstva začátečníků umístila na 3. místě Sofie Kintzlová, na 2. místě Adéla Mittaschová, obě ze 7.A,  vyhrál Jonáš Bazala ze 7.B. V kategorii oranžového družstva pokročilejších lyžařů se na 3. místě umístila Zuzana Pártlová ze 7.A , na 2. místě pak Emma Kutláková ze 7.B a na 1. místě exceloval Antonín Doležal ze 7.C. V kategorii snowboardistů skončila Hana Bendíková ze 7.C na 3. místě, na 2. místě Karla Tovaryšová ze 7.A a 1. místo vyhrála Anna Poustecká ze 7.C. Byli vyhlášeni rovněž ,,skokani týdne,” kteří podle instruktorů udělali za celý týden největší pokrok. I když bylo těžké určit jen jednoho z každého družstva, nakonec byli vybráni Pavel Sýkora za začátečníky, Martina Fošumová za pokročilé lyžaře a za snowboardisty pak Nella Hanzlíková. Po celém týdnu večerních přednášek týkajících se techniky jízdy na lyžích i snb, pravidel FIS nebo zdravovědy děti absolvovaly závěrečný test, na jehož otázky nejlépe odpověděla Ema Papoušková. Pátek dopoledne pak i přes déšť patřil zdokonalování techniky jízdy na lyžích a snowboardu, horké čokoládě v bufetu u Yettiho a návratu na penzion, obědu, balení a bezpečnému návratu domů.

Lenka Guňková, Adam Fikejs

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti