Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Mimočítanková četba v 5. A

23. února 2021

Když se na podzim začali žáci opět vzdělávat distančně, místo do čtení neúplných příběhu v čítance jsme se pustili do čtení celé knihy. Výběr nebyl snadný, ale myslím, že jsme nemohli zvolit lépe. Kniha s názvem Viktor a záhadná teta Bobina od Pavlíny Jurkové a Jarmily Vlčkové nás provázela několik měsíců. A samozřejmě jsme se nespokojili jen se čtením. S knihou jsme pracovali, jak se dalo. Někdo by mohl říci, že více využít už se snad příběh ani nedal.

Smyslem čtení dětí je zejména jejich emocionální a duševní rozvoj, jejich schopnost vžít se do děje, umět prožívat s hrdiny knížek jejich příběhy, poznávat nové kraje, dozvídat se nové poznatky. To vše se nám s touto dobrodružnou knihou s dětským hrdinou Viktorem dařilo velmi dobře. Podívejte se sami, co vše jsme s příběhem „prováděli“.

Puzzle – díky nim jsme hned na začátku poznali hlavní postavu příběhu, Viktora.


Viktor - Puzzle

Nástěnka – Lístečky na nástěnce jsme si opravdu oblíbili. Často jsme tímto způsobem předvídali, jak bude děj pokračovat.

Myšlenková mapa a hlasování – Aplikaci Mentimeter už dobře známe. Vyzkoušeli jsme si v ní tentokrát nejen myšlenkovou mapu, ale také jsme hlasovali.

Viktor - Myslenkova-mapa Viktor - Hlasovani

Jamboard – S tabulí Jamboard pracujeme téměř denně při online výuce. Při čtení jsme zkoušeli zejména poznávat postavy.

Viktor - Tabule-2 Viktor - Tabule-1

Poslech hudby – Když si Viktor připravil pro rodiče koncert a v doprovodu pana Kofránka zpíval skladbu Ochraptělá kukačka. My jsme si ji poslechli v podání Karla Dobra.

Orientace na mapě – Když se Viktor vypravil s paní Darinou a panem Aloisem potají do Prahy, my jsme sledovali jejich cestu metrem a hledali jsme stanice metra, kterými projížděli.

Viktor - Metro

Na znamení rozloučení se s příběhem několik žáků namalovalo poslední obrázek týkající se naší knihy.

A na úplný závěr jsme samozřejmě společně přečtenou knihu přidali na naši třídní čtenářskou nástěnku v Padletu.

Viktor - Padlet

V těchto dnech už máme rozečtenou novou knihu a jsme napjatí, co nás s ní zase čeká za dobrodružství!

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti