Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Projekt „Celá škola čte“

5. dubna 2020

Náš projekt na podporu čtenářské gramotnosti s názvem „Celá škola čte“ se pomalu ale jistě blíží do cílové rovinky, zbývají nám poslední 2 měsíce. Jak vypadá skóre po průběžném sčítání výsledků na konci března, se můžete podívat zde.

Žáci plní ke každé přečtené knize nejrůznější úkoly. Někdo se zamýšlí, proč by chtěl nebo nechtěl být hlavním hrdinou své knížky, jiný zase vymýšlí, jak jinak by příběh mohl dopadnout. V těchto úkolech žáci trénují a rozvíjejí různé čtenářské strategie. Jednou z nich je také vybírání důležitých informací, což si v těchto týdnech zkouší například žáci 4. ročníku, jejichž úkolem je vybrat z knihy 3 klíčové okamžiky.

Co stojí za uplynulými 7 měsíci tohoto projektu?

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti