Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Prvňáčci – Cesta do knihovny

17. ledna 2023

Na naší škole ve spolupráci s Městskou knihovnou v Českém Krumlově probíhá tradičně projekt Cesta do knihovny. Během tohoto projektu naši prvňáčci navštíví knihovnu celkem třikrát a seznámí se přitom s tím, jak to v knihovně chodí, k čemu vlastně slouží, ale především by tato návštěva měla u dětí vzbudit zájem o čtení. Minulý týden žáci ze třídy 1. A a 1. B navštívili knihovnu poprvé. Dozvěděli se, jak se knížky do knihovny nakupují, evidují nebo půjčují. Během povídání s paní knihovnicí děti přišly na to, jak se o knížky starat, aby mohly dlouho sloužit a těšit ostatní čtenáře. Nechyběla ani pohádka O vykrmené knížce a už teď se těšíme na druhou dubnovou návštěvu, ale především na poslední, kdy budou děti pasovány na čtenáře. To ale až na konci školního roku.

Mgr. Jitka Perníková, Mgr. Aleš Hradecký

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti