Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Zeměpisná olympiáda 22/23 – školní kolo

4. ledna 2023

V polovině prosince se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády 2. stupně, kterého se zúčastnilo 18. žáků.

V této soutěži jsou na základní škole standardně žáci rozdělení do tří kategorií: kategorie A pro žáky 6. ročníků, kategorie B pro žáky 7. ročníků a kategorie C pro žáky 8. a 9. ročníků.

Žáci poměřili své síly ve vědomostech, které získali v předchozích ročnících a výsledky byly v některých případech velmi těsné.

V kategorii A se na 1. místě umístila Jana Valicsková ze 6. A, která nasbírala 47 bodů. Druhé místo obsadil Vojtěch Rosický ze 6. B se ziskem 43 bodů. A pouze o jeden bod méně Tomáš Nejedlý rovněž ze 6. B, kterému tím náleží 3. místo.

Martina Fošumová a Sofie Kintzlová (obě ze 7. A) nasbíraly shodně 28 bodů a dělí se tak o 1. místo v kategorii B. Jen o jeden bod za nimi se na 3. místě umístila Jana Novotná také ze 7. A.

V kategorii C byla konkurence největší, protože se olympiády zúčastnili žáci dvou ročníků. Nejvíce bodů, tedy 38, v této kategorii nasbírala a na 1. místě se tak umístila Andrea Žamberská z 9. B. Místo druhé obsadil Jan Mittasch z 9. C se ziskem 35,5 bodů. A ve velmi těsném závěsu se na 3. místě umístil Vojtěch Matějíček z 8. B se ziskem 35 bodů.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich nasazení a odvahu. Výhercům gratulujeme a přejeme mnoho zdaru v okresním kole zeměpisné olympiády, které se bude konat dne 22. 2. 2023 v DDM v Českém Krumlově.

Michaela Hřavová

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti